Kaakkois-Suomen Kuljetusyrittäjät ry

Olemme Kaakkois-Suomen kuljetusyrittäjien asioita edistävä SKAL ry:n jäsenyhdistys.

Yhdistyksen hallinto

Kaakkois-Suomen Kuljetusyrittäjät ry:n hallitus 2018

Puheenjohtajisto

Puheenjohtaja Tomi Roimola 040 543 1075 tomi@autoyhtymaroimola.fi Välipellonkuja 5, 49510 Husula
Varapuheenjohtaja Teemu Laakkonen 050 447 5566 siik.laakkonen@kymp.net Tilhintie 23, 48220 Kotka

Hallituksen varsinaiset jäsnenet ja varajäsenet

Seppo Vuorinen 040 562 2923 sevex@pp.inet.fi Palomäenkatu 13, 45100 Kouvola
Jyrki Vertanen 040 522 8808 kuljetus@vertanen.inet.fi Kirjapainontie 3, 45610 Koria
Timo Järvelä 0400 846 237 timo.jarvela50@gmail.com Vilajoenpolku 3, 54410 Ylämaa
Vesa Pykäläinen 044 055 1500 vesa.pykalainen@ltp.fi Takojantie 9, 48230 Kotka
Leo Koikkalainen 0500 151 071 leokoikkalainen@pp4.inet.fi Särkilahdentie 866, 56410 Kaiturinpää
Antti Tiippana 0500 154 463 antti.tiippana@gmail.com Särkilahdentie 144, 56510 Puntala
Simo Lehtinen  0400 905 080 simo.lehtinen@slehtinen.fi Rastaantie 5, 45700 Kuusankoski
Jukka Nokkanen 040 721 0522 jukka.nokkanen@gmail.com Tapiolantie 31, 45740 Kuusankoski
Jorma Mankinen 0400 557 795 jorma.mankinen@mankinen.eu PL 43, 49401 Hamina
Heikki Jokimies 0400 555 796 jmk@jokimiehenkuljetus.fi Ylijärventie 305, 54460 Ylijärvi
Kari Noroaho 040 586 2990 kari.noroaho@hotmail.com Vanha Viipurintie 940, 54260 Lappeenranta
Vilho Hulkkonen 0400 154 262 kuljetusvhulkkonenoy@gmail.com Kirsikkapolku 9, 54920 Taipalsaari
Pekka Järvinen 050 055 6789 info@autoyhtyma.fi Lavantie 6, 54800 Savitaipale
Janne Nuutinen 0400 328 477 janne.nuutinen@kymp.net Teollisuustie 17, 54500 Taavetti
Mikko Haukkavuori  040 543 2676 kuljetushaukkavuori@co.inet.fi Varastotie 4, 47400 Kausala 
Ville Parkkinen 040 592 7693 ville.parkkinen@jep.fi Hallitie 1, 46860 Keltakangas

Työvaliokunta: puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja toimitusjohtaja

SKAL-S  Kaakkois-Suomen alueosasto

Pj Simo Lehtinen 0400 905 080 simo.lehtinen@slehtinen.fi Rastaantie 5, 45700 Kuusankoski
Reijo Toikka 0400 266 569 reijo.toikka@tk-lastit.fi  

EKY ry Kaakkois-Suomen alueosasto

Pj Tomi Roimola 040 543 1075 tomi@autoyhtymaroimola.fi Välipellonkuja 5, 49510 Husula
Jyrki Vertanen 040 522 8808 kuljetus@vertanen.inet.fi  

Puutavarajaosto

Pj Leo Koikkalainen 0500 151 071 leokoikkalainen@pp4.inet.fi Särkilahdentie 866, 56410 Kaiturinpää
Antti Tiippana 0500 154 463 antti.tiippana@gmail.com Särkilahdentie 144, 56510 Puntala 

Kaakkois-Suomen Kuljetusyrittäjät ry:n puheenjohtajiston toimikausi on kaksi vuotta. Hallituksen jäsenet ja heidän henkilökohtaiset varajäsenet valitaan kahdeksi kalenterivuodeksi.

Puutavarajaoston puheenjohtaja ja johtoryhmä valitaan vuosittain. 

EKY:n alueosaston puheenjohtajisto valitaan vuosittain. Toimikunnan jäsenet ja heidän henkilökohtaiset varajäsenet valitaan kahdeksi kalenterivuodeksi.
 
SKAL S alueosaston puheenjohtajiston toimikausi on kaksi vuotta. Johtoryhmän jäsenet valitaan kahdeksi kalenterivuodeksi.
 
Kaikkien luottamushenkilöiden toimikausi alkaa vaalien jälkeisen kalenterivuoden alusta.